Obserwuj bloga przez email

Moje ulubione gry planszowe

Jak pisałam w moim poście na temat relaksu bez internetu, planszówki to jeden z moich ulubionych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Nie tylko możemy oderwać się od ekranu czy wytężyć mózg, ale również spędzić fajnie czas z rodziną lub znajomymi. Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować moje cztery ulubione gry planszowe - są świetnym pomysłem na prezent. Dla kogoś lub dla Was samych :)To mój ulubieniec jeśli chodzi o grę w większym gronie. Jest to gra typu trivia, ale z małym twistem. Razem z moim chłopakiem i naszymi współlokatorami spędziliśmy nad nią długie godziny. Możemy grać solo albo w drużynach. W każdej rundzie losujemy 4 kategorie pytań i nadajemy im wartość punktową od 1 do 4 w zależności od naszej wiedzy na dany temat. A kategorii jest aż 20 i są naprawdę zróżnicowane - od filmu, przez język, aż po biznes i nauki ścisłe. Zasady są proste - każda drużyna dostaje pytanie ze swojej kategorii i jeśli znają poprawną odpwiedź to ruszają do przodu o odpowiednią ilość pól. Ale, ale! Każda drużyna ma trzy kolorowe kafelki z literkami "b" oraz "z". Dzięki nim możemy podmienić jedną z naszych kategorii, zabierając przeciwnej drużynie taką, która bardziej nam odpowiada lub podkrać im pytanie, jeśli nie znają na nie odpowiedzi. Wadą jest brak gry w języku polskim, ale jestem pewna, że z łatwością znajdziecie podobne gry na polskim rynku.


To zdecydowany faworyt mojego chłopaka. Jako, że oboje lubimy rywalizację, to jest to jedyna gra, która nie powoduje u nas czasowego "rozpadu" związku ;) W "Pandemic" rywalizujemy bowiem nie ze sobą, ale z grą. Jest to pierwsza tego typu planszówka, w którą miałam okazję zagrać i przepadłam. W grze wcielamy się w rolę członków drużyny, która próbuje uratować świat przed rozprzestrzeniającymi się śmiertelnymi chorobami. Przemierzamy świat, próbujemy powstrzymać wybuchy choroby i szukamy lekarstwa, które pomoże nam ocalić świat. Gra występuje teraz w wielu opcjach, a podstawową możecie kupić tutaj.


Monopoly to klasyczna gra dla całej rodziny. My posiadamy rocznicową wersję na 80-lecie gry, ale opcji jest mnóstwo! Bardzo podobają mi się te z konkretnych miast lub państw, miło jest kupować znajome miejsca :) Myślę, że nad zaletami i zasadami tej kultowej gry nie muszę się rozpisywać. Inwestuj mądrze, buduj domy i hotele i zostań milionerem! Wspaniała rozrywka dla całej rodziny - jeśli chcecie zagrać w Monopoly podczas tego świątecznego okresu to możecie kupić ją tutaj


Cluedo to tradycyjna gra logiczna, w której rozwiązujemy zagadkę morderstwa. Sami posiadamy dwie wersje tej kultowej planszówki - podstawową i dziejącą się w Edynburgu, czyli mieście, w którym poznaliśmy się z moim chłopakiem :) W grze wygrywa osoba, która pierwsza odgadnie kto jest mordercą, gdzie zabił oraz co było jego bronią. Gra zmusza nasze szare komórki do pracy, krok po kroku dostajemy podpowiedzi, aby drogą dedukcji odnaleźć sprawcę zbrodni. Ta gra to świetna propozycja na zimowe wieczory i można kupić ją tutaj!


A Wy lubicie planszówki? Jeśli tak to jakie są Wasze ulubione? Dajcie znać w komentarzach!

No comments:

Post a Comment

Copyright © DailyAlexa , Blogger