Obserwuj bloga przez email

Świąteczna playlista + moje TOP 5 utworów


Ho, ho, ho! Czujecie już świąteczną atmosferę? Ja, będąc w słonecznej Hiszpanii miałam  w tym roku niemały problem z wczuciem się w gwiazdkowe klimaty. Na szczęście na ratunek przyszła moja mała coroczna tradycja. Co roku przygotowania do świąt zaczynają się wcześniej. Kiedyś umownym wyznacznikiem startu bożonarodzeniowej gorączki było zakończenie obchodów Wszystkich Świętych. Aktualnie czekoladowe mikołaje wyskakują z zakątków supermarketów już w październiku (albo nawet wcześniej). Jak zatem przy takim natłoku ozdób i muzyki cieszyć się tym wyjątkowym klimatem jeszcze w grudniu i nie zatykać uszu słysząc "Last Christmas"? Dla mnie odpowiedź jest prosta - ograniczać! Mam swoją małą, osobistą zasadę dotyczącą wszystkiego co świąteczne, niezwykle prostą, ale jakże skuteczną. Dla mnie święta nie istnieją przed pierwszym grudnia - nie słucham muzyki, nie oglądam filmów, nie przystrajam domu. Jedyne na co sobie pozwalam to zakup prezentów, aby uniknąć grudniowej gorączki w centrach handlowych i problemów z dostawą. Za to kiedy kalendarz pokazuje 1.12 zamieniam się w najbardziej świąteczną osobę na świecie. Odpalam moją playlistę, której będę słuchała do końca miesiąca, zaczynam maraton ze świątecznymi filmami i zmieniam tapety w telefonie i na laptopie. Co prawda w tym roku nie mam okazji przystroić domu, ale wkrótcę lecę do Polski i tam razem z mamą na pewno zajmiemy się tym tematem. W końcu po kimś muszę mieć to gwiazdkowe szaleństwo :) 
Jeśli jeszcze nie czujecie tego klimatu to zachęcam Was do przesłuchania mojej playlisty. Wbrew pozorom świąteczne piosenki to nie tylko "Last Christmas" i "All I Want for Christmas Is You", ale dużo, dużo więcej utworów i naprawdę warto dać im szansę. Gwarantuję, że każdy znajdzie coś dla siebie. A jeśli nie chcecie przesłuchiwać w ciemno ponad 30 piosenek to stworzyłam specjanie dla Was moich ulubieńców - wszystkie piosenki są oczywiście podlinkowane, dla Waszej wygody :)

MOJE TOP 5 UTWORÓW ŚWIĄTECZNYCH: 

1. Eartha Kitt, Henri Rene & His Orchestra - "Santa Baby" 
2. Andy Williams - "It's the Most Wonderful Time of the Year"
3. Chris Rea - "Driving Home for Christmas"
4. John Travolta, Olivia Newton-John - "Baby It's Cold Outside"
5. Michael Buble, The Puppini Sisters - "Jingle Bells"


A jakie są Wasze ulubione utwory świąteczne? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, uwielbiam dodawać nowe pozycje do mojej playlisty!

No comments:

Post a Comment

Copyright © DailyAlexa , Blogger