Obserwuj bloga przez email

Świąteczny TAG!

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia postanowiłam przygotować dla Was mały świąteczny tag. Wymyśliłam 12 gwiazdkowych pytań dotyczących wszystkiego co bożonarodzeniowe - od ulubionych piosenek po tradycje. Mam nadzieję, że spodobają Wam się zarówno pytania, jak i moje odpowiedzi oraz, że same skusicie się na poświęcenie chwili na odpowiedzenie na pytania. Jeśli macie bloga to serdecznie zachęcam do wykorzystania tej listy, z wielką chęcią przeczytam Wasze odpowiedzi!  1. Jaki jest Twój ulubiony świąteczny zwyczaj?
  Mój ulubiony świąteczny zwyczaj to zdecydowanie wyglądanie pierwszej gwiazdki. Nie wiem czy w Waszych domach też była taka tradycja, ale u mnie do kolacji wigilijnej zasiada się dopiero kiedy pierwsza gwiazda pojawi się na niebie. Do dzisiaj pamiętam, kiedy jako mała dziewczynka biegałam podekscytowana od okna do okna w poszukiwaniu tej pierwszej gwiazdki, która zwiastowała dla mnie rozpoczęcie celebrowania świąt i oczywiście zbliżające się prezenty :) Do dzisiaj został mi niesamowity sentyment do tej tradycji i chociaż nie zawsze czekamy już na pierwszą gwiazdkę to i tak lubię zerknąć przez okno w wigilijny wieczór. 
 2. Jakie jest Twoje absolutnie ukochane wigilijne danie?
  Grzybowa! U mnie w domu grzybową je się raz w roku. Dosłownie. Chyba to sprawia, że tak bardzo jej wyczekuję.
 3. Jaka jest Twoja ulubiona świąteczna piosenka i/lub kolęda?
  Moja ulubiona piosenka świąteczna to „Santa baby” Earthy Kitt, natomiast ulubiona kolęda nie jest tradycyjna, to bardziej pastorałka „Kolęda płynie z wysokości” Pospieszalskich i sióstr Steczkowskich - mama kupiła wiele lat temu płytę, na której znajduje się ten utwór i słuchamy go co roku. 
 4. Kiedy otwierasz prezenty? W Wigilię, pierwszego dnia świąt czy w jeszcze inny dzień?
  Zawsze w Wigilię, po zakończonej kolacji :)
 5. Kto przynosi do Ciebie prezenty? Mikołaj, Gwiazdor czy może Aniołek?
  W moim regionie prezenty przynosi Święty Mikołaj. 
 6. Która choinka u Ciebie króluje - żywa czy sztuczna? A może nie masz jej wcale?
  Od wielu, wielu lat żywa. Nie wyobrażam sobie świąt ze sztuczną, nic nie przebije tego zapachu.
 7. Jakie masz podejście do dekorowania domu na Święta? Idziesz na całość, poprzestajesz na choince czy w ogóle odpuszczasz sobie to całe dekorowanie?
  Po mamie odziedziczyłam zamiłowanie do dekorowania, więc powiedziałabym, że idziemy na całość, chociaż staramy się unikać przesady. 
 8. Czy posiadasz jakieś bombki/ozdoby, które są w Twoje rodzinie od pokoleń? Jeśli tak to koniecznie się nimi pochwal i opowiedz ich historię :)
  Najstarsze bombki jakie posiadamy, to ozdoby z dzieciństwa mojej mamy. Są to takie małe ludziki z drucikowymi rączkami i nóżkami. Jako dziecko uwielbiałam się nimi bawić, zresztą tak samo jak moja mama kiedy była dzieckiem. Mamy też całkiem sporo bombek z mojego dzieciństwa. Mieliśmy taki uroczy komplet czterech bombek z Mikołajem, które uwielbiałam i do tej pory uwielbiam, ale aktualnie mamy tylko trzy, bo jedna nie przeżyła ataku paszczy mojego psa. 
 9. Czy masz jakieś wymarzone miejsce na ziemi, w którym chciałabyś spędzić święta lub czas przed świętami? Londyn, Paryż, egzotyczna wyspa albo domek gdzieś w górach?
  Jak święta to tylko w domu. Ale ten magiczny przedświąteczny czas chętnie spędziłabym w Nowym Jorku.
 10. Czy przywiązujesz dużą wagę do pakowania prezentów? Sama skrupulatnie owijasz wszystko w papier, wkładasz do torebek czy ktoś pakuje za Ciebie?
  Uwielbiam samodzielnie pakować prezenty! W torebkach lądują tylko wyjątkowo uparte gagatki o dziwnych kształtach. Co roku kupuję papier, bileciki i wstążki i pakuję prezenty z „Krainą lodu” w tle. Nie wiem dlaczego akurat ten film, ale to już trzeci rok kiedy będzie towarzyszył mi podczas pakowania prezentów.
 11. Co wolisz - prezenty niespodzianki czy zaplanowane?
  Lubię mieć niespodzianki, jest w tym coś magicznego. Chociaż teraz kiedy jestem starsza oczywiście częściej zdarza mi się dostawać zaplanowane prezenty. Pragmatyzm czasem wygrywa ;) 
 12. Co sprawia, że święta są dla Ciebie magiczne?
  Rodzina! Ale myślę, że to oczywista odpowiedź. Jeśli chodzi o bardziej błahe sprawy to śnieg, żywa choinka i ta pyszna grzybowa :) 

Czekam na Wasze odpowiedzi w komentarzach lub na Waszych blogach! Jeśli zdecydujecie się wykorzystać te pytania na Waszych stronach koniecznie dajcie mi znać w komentarzu :) 

No comments:

Post a Comment

Copyright © DailyAlexa , Blogger