Obserwuj bloga przez email

Małe cele - styczeń 2018


Witajcie w nowym roku! Z roku na rok mam wrażenie, że czas tylko przyspiesza i ani się obejrzę, a mija kolejny miesiąc. Dlatego od teraz, zainspirowana postami Kasi z Worqshop i Ani z bloga Niebałaganka postanowiłam rozpocząć na moim blogu cykl "Małe cele". Czasem na realizację naszych planów musimy czekać miesiącami, a nawet latami zapominając o tych mniejszych celach, które koniec końców składają się przecież na te duże. Mam nadzieję, że dzięki tym wpisom uda mi się zmobilizować samą siebie i również Was do pracy nad swoimi marzeniami i małymi planami.

1. PRZEPROWADZKA
Już za dwa tygodnie czeka mnie przeprowadzka do Szkocji. Nie jest to moja pierwsza zagraniczna przeprowadzka, więc stres jest mniejszy, ale i tak chciałabym się tym razem dużo lepiej zorganizować. Czeka mnie pakowanie walizek i paczek oraz pozbywanie się nadmiaru rzeczy. Z pewnością będzie to wydarzenie, które zdominuje dla mnie styczeń i pewnie pojawi się tu wpis lub dwa o przeprowadzkach i jak się do nich przygotować.

2. BLOG 
W związku ze sporą zmianą jaka mnie czeka chciałabym jak najlepiej "ogarnąć" bloga jeszcze przed wylotem. Mam świadomość, że w Szkocji mogę mieć nieco mniej czasu zanim złapię nowy rytm, dlatego chciałabym rozplanować posty na styczeń i być może początek lutego i część z nich przygotować z wyprzedzeniem. Dobrze byłoby też wykorzystać znacznie dłuższe i słoneczne hiszpańskie dni i zrobić trochę zdjęć.


3. SOCIAL MEDIA
W całej tej blogowej przygodzie zabawa w social media idzie mi zdecydowanie najgorzej. Prywatnie Facebooka używam wyłącznie jako komunikatora, a Instagrama jako mini pamiętnika. Nigdy nie zależało mi na zdobywaniu obserwatorów - treści publikowałam wyłącznie dla siebie i ewentualnie znajomych, którzy chcieli podejrzeć co u mnie. Także takie sensowne, zaplanowane działania nie są moją mocną stroną. W styczniu chciałabym zastanowić się jak dotrzeć do odbiorców za pomocą mediów społecznościowych jakie mam i jakie treści chciałabym tam publikować.

4. BULLET JOURNAL
Przygodę z taka formą organizownia sobie czasu i życia zaczęłam już w zeszłym roku. Bardzo mi się spodobała, dlatego w tym roku chciałabym jeszcze bardziej się w to wkręcić i wykorzystać na maksa potencjał tej metody. W styczniu chciałabym przygotować podstawowe strony do planowania roku i oczywiście stycznia. Nie zdążyłam tego zrobić w grudniu, ponieważ mój notes do mnie nie dotarł, ale teraz cała naprzód!

A jakie Wy macie plany na styczeń? Dajcie znać w komentarzach - motywujmy się wzajemnie! 

No comments:

Post a Comment

Copyright © DailyAlexa , Blogger